*Čas na zjazdovke odmeria nová Audi Ski Aréna

logo_tmr-200TATRANSKÁ LOMNICA (28. január 2016) –  V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici si lyžiari na svahu Čučoriedky západ (východná strana svahu) môžu odmerať čas svojej jazdy vďaka novinke Audi Ski Aréne. Bezplatná služba slalomových bránok s časomierou je vhodná pre širokú verejnosť, ktorá si chce vyskúšať prejazd bránkami a priblížiť sa zážitku špičkového svetového pretekára. Dojazdová časť tohto typu Audi Ski Arény, no s inými veľkostnými rozmermi bude súčasťou Svetového pohára žien 5. a 6. marca v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry.

start2 audi ski arena Každý kto si vychutnáva lyžovačku zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice môže zamieriť aj do slalomových bránok, zmerať si čas a zastať v cieli novej Audi Ski Arény. Rýchlosť jazdy na osieťovanej a vyhradenej časti zjazdovky Čučoriedky západ meria časomiera s kompletným príslušenstvom. Dĺžka meraného úseku je približne 400 metrov. Dobre viditeľná časomiera s finálnym časom je umiestnená pri dojazde, ktorým lyžiar prechádza. „Novinka poteší všetkých, ktorí to s lyžovaním myslia vážne, ale aj tých, ktorí chcú zažiť pocit pretekára na trati, či zabaviť sa s priateľmi pri porovnávaní si rýchlostných časov. Trať so slalomovými bránkami je postavená tak, aby ju zvládli deti, dospelí, seniori či začiatočníci. Možno práve na tomto svahu vyrastie ďalšia lyžiarska hviezda. Túto zimu sme na svahu Štart východ vytvorili aj populárnu Fun Zone pre rodiny s deťmi. Pripravené sú terénne vlny a jedna veľká klopená zákruta. Nenáročné snehové prekážky vedia zdolať aj úplní začiatočníci,“ uviedol Dušan Slavkovský, riaditeľ horských stredísk vo Vysokých Tatrách.

Hoci počasie opäť ukazuje svoju silu a snaží sa na chvíľu prebudiť prírodu náhlym oteplením, v lyžiarskych strediskách je dostatočné množstvo snehu a teploty sa pohybujú tesne nad nulou. Na zjazdovkách v Tatranskej Lomnici je od 50-60 cm snehu, Štrbské Pleso má 65 cm snehu a na zjazdovkách v Starom Smokovci je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú vo Vysokých Tatrách veľmi dobré. Lyžiari majú k dispozícii 19 km zjazdových tratí a 17 dopravných zariadení – lanoviek a vlekov. Už v piatok 29. januára čaká na návštevníkov Hrebienka obľúbené podujatie Tatry Ice Master, teda neoficiálne majstrovstvá v tesaní ľadových sôch. Počas troch dní sa s 90 tonami ľadu popasuje 12 zahraničných tímov. Bližšie informácie k prevádzkovej dobe lanoviek a k najnovším aktualitám na www.vt.sk.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2016008