*Tlačová konferencia – Kľúčovou dierkou | divadlo Aréna

Pozvánka na tlačovú konferenciu inscenácie Kľúčovou dierkou,

ktorá sa uskutoční dňa 28. januára 2016 (štvrtok) o 10:00 hod. v Divadle Aréna.

Tlačová konferencia je spojená s novinárskou generálkou.

PREMIÉRA: 29. januára 2016 o 19:00 hod. v Divadle Aréna

Hra britského dramatika Joea Ortona (1933-1967), plná čierneho humoru, odhaľuje život na psychiatrickej klinike, ktorý je niekedy komplikovanejší ako sa na prvý pohľad môže zdať. Zamotané situácie komplikuje zhýralý psychiater Prentice, jeho neurotická manželka, mladá zmätená sekretárka Geraldine, vypočítavý hotelový sluha Nicholas, naškrobený doktor Rance, pracovitý inšpektor Match a veľké množstvo whiskey. Čierna groteska s prvkami frašky odhaľuje škandalózne vzťahy, incesty a praktiky anglickej smotánky, na ktorú sa dívame cez kľúčovú dierku a sledujeme jej smutno-smiešny život. Rozbieha sa bláznivý kolotoč zámien, prevlekov a nedorozumení.

Divadlo Aréna patrí k jednej z najvýraznejších divadelných, ale i multikultúrnych scén na Slovensku.
Od roku 2002, kedy bol do funkcie vymenovaný doterajší riaditeľ Juraj Kukura, sa divadlo profiluje ako
multižánrová scéna s národným významom. Vzniklo tu niekoľko oceňovaných inscenácií predovšetkým v rámci tzv. Občianskeho cyklu, ktorý priniesol 7 premiér pôvodných slovenských hier na tému kontroverzných epoch a osobností slovenskej histórie s presahom do súčasnosti.
Aréna sa stala prakticky jediným divadlom profilujúcim sa ako divadlo politické, prinášajúce každú sezónu nové témy. Divadlo Aréna spolupracuje s etablovanými režisérmi z domáceho i zahraničného prostredia, prináša priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku, organizuje jazzové koncerty, Detskú univerzitu Komenského a od februára 2015 premieta najväčšie skvosty domácej a svetovej kinematografie.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2016007