*Nová atrakcia v Jasnej odmeria lyžiarom čas a nakrúti ich jazdu pomedzi bránky

 JASNÁ (17. marec 2017) – Stredisko Jasná Nízke Tatry je opäť o čosi bližšie k súťaživým lyžiarom. Okrem lyžiarskej výzvy v počte a štatistikách odlyžovaných kilometrov Ski challenge v programe GOPASS, pribudla lyžiarom nová služba v podobe videozáznamu slalomovej jazdy a to v novej profesionálnej ski aréne na zjazdovke č.1 Pretekárska Priehyba – Záhradky.

 Prostredníctvom užívateľského konta na internetovom portáli Skiline si lyžiari v Jasnej budú môcť porovnávať nielen štatistické diagramy, zdieľať fotografie zo svahu, či sledovať poradie najlepších lyžiarov, ale po novom im už portál Skiline vyhotoví aj videozáznam z ich jazdy. Bezplatná služba slalomu s časomierou je vhodná pre širokú verejnosť, ktorá sa chce priblížiť k zážitku špičkového svetového pretekára. Nielen lyžiari v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách, ale už aj lyžiari na Chopku majú svoju ski arénu, ktorá je vybavená profesionálnymi slalomovými bránkami s časomierou. Lyžiari, ktorí majú závodného ducha a chuť vyskúšať si novú atrakciu, môžu zamieriť na severnú stranu Chopku do lokalita Priehyba – Záhradky, kde na nich čaká 300 m dlhá meraná trať. Trať je označená bezpečnostnými sieťami a dobre viditeľná časomiera je umiestnená pri dojazde, ktorým lyžiar prechádza. Videozáznam jazdy v ski aréne v Jasnej je registrovanému lyžiarovi k dispozícii na portáli skiline.cc. „Novinka poteší nielen užívateľov medzinárodnej platformy Skiline, ale aj širokú verejnosť, ktorá chce jednoducho zažiť pocit pretekára na trati, či sa len zabaviť s priateľmi pri porovnávaní si rýchlostných časov. Trať v ski aréne je postavená tak, aby prechod bránkami zvládli začiatočníci, pokročilí lyžiari ale aj profesionálni jazdci. Možno práve na svahoch svetového Chopku, vyrastie ďalšia zjazdárska hviezda“, uviedol Matej Hulej, riaditeľ strediska Jasná Nízke Tatry.

Podrobne k prevádzke a pravidlám ski arény v Jasnej spolu s informáciami k akčným videám z jazdy TU. Lyžiarska sezóna na Chopku ešte nekončí, stredisko ponúka stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku. Už v sobotu 18.3. sa na zjazdovke Vrbická uskutoční adrenalínový zjazd na horských bicykloch pod názvom Chinese Downhill Tour viac TU.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2017010