*V Liptov Aréne predstaví svoju tvorbu prvá dáma slovenskej módy – Lýdia Eckhardt

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (4. máj 2017) – 108 modelov, 12 krásnych modeliek v 9 vstupoch, žiaru reflektorov a šou s názvom Dreams pod vedením prvej dámy slovenskej módy Lýdie Eckhardt, si v sobotu 6. mája o 18. hodine užijú obdivovatelia veľkolepých módnych podujatí tento raz výnimočne – v Liptov Aréne v areáli Tatralandie. Novú kolekciu na jar/leto 2017 uznávanej módnej návrhárky odpredvádzajú aj obľúbené dvorné modelky, medzi ktorými sa blysne moderátorka Diana Hágerová, Angolčanka Mara Lukama, či modelka Martina Torkošová.

Ide vôbec o prvé podujatie tohto zamerania a rozsahu na Liptove. Návrat známej módnej ikony Lýdie Eckhardt na Liptov súvisí práve s jej spomienkami, ktoré sa jej k tejto lokalite viažu. „Moje korene sú z tohto kraja, mama pochádza z Likavky a otec z Martinčeka, napriek tomu, že ich pracovné povinnosti zaviali na východ, celá moja rodina ostala tu – v tomto nádhernom kraji. Nielen v spomienkach, ale aj v srdci sa vraciam k milovaným starým rodičom, ktorí mi umožnili prežiť neopakovateľné detstvo na Liptove. Veľmi sa teším, že sa môžem aspoň takto cez moju prácu opäť stretnúť s rodákmi“, vyznala sa módna návrhárka.

Ako ďalej Lýdia Eckhardt povedala, v Liptov Aréne pôjde o vôbec najväčšou kolekciou čo do počtu modelov za celú jej prehliadkovú históriu. „Prehliadka je samozrejme o prehliadke, ale nebudú chýbať zaujímaví umelci ako skupina Mirror Family, speváci Ricco a Claudia, či tanečná skupina Kimbombos Dancegroup. Téma, ktorá sa nesie celou prehliadkou je pre všetkých veľmi priaznivá, lebo budeme nielen snívať, ale aj plniť si sny. Sny, o ktoré ma mnohí žiadajú v listoch, e-mailoch, či pri osobnej komunikácii. V sále budú sedieť ľudia, ktorí si vysnili účasť na tejto prehliadke, za scénou si budú plniť sen dievčatá, ktoré chceli zažiť atmosféru v zákulisí, či odfotiť sa s účinkujúcimi. Na móle uvidíme slečny, ktoré sa aspoň raz túžili prejsť po našom móle“, doplnila Lýdia Eckhardt.

Otvorením hraníc a možnosťou cestovať slovenské ženy, ale aj slovenskí muži nasiakli módnosťou a vo všeobecnosti sa podľa návrhárkiných slov v dnešnej dobe veľmi pekne obliekajú. „Moja kolekcia na jar leto 2017 je plná farieb, kvetov a zaplavená volánmi. Prevažujú mušelíny, hodváb, bavlna, ale aj čipka, či letné úplety. V kolekcii sme použili množstvo kvetinových aplikácií, ale aj vrstvenia modelov. Okrem toho, že sledujem módne trendy, hlavným mojím trendom sú potreby a túžby mojich klientok. Snažila som sa vytvoriť vyváženú kolekciu, aby si v nej dokázala vybrať mladá, extravagantná, ale aj konzervatívna dáma, no určite aj moja mama. Ak každú dámu, ktorá bude sedieť na prehliadke osloví aspoň jeden model, tak som šťastná a vtedy má moja práca zmysel“, povedala Lýdia Eckhardt.

Na záver na tému snov a snenia Lýdia Eckhardt: „Chcela by som vám všetkým popriať, aby sa vám podarilo naplniť vaše sny, ale možno aj splniť sen niekomu…, aby ste išli za svojimi snami, lebo snom je potrebné bežať oproti, aby ste boli zdraví a obklopení láskou a priateľmi, lebo náš život v tejto forme, je jedna veľká premiéra a repríza už nebude“.

Počas prehliadky Dreams budú odvysielané aj tri vstupy, ktoré boli pripravené k 25. výročiu módnej tvorby Lýdie Eckhardt: Moje začiatky, Moje prvé prehliadky a Ako sa rodí kolekcia. Bližšie k módnej šou Dreams v Liptov Aréne TU.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2017016