*Prinesie Žabí princ do Tatralandie rozprávkový rekord?

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (2. august 2017) – Aquapark Tatralandia sa počas leta zmenil na rozprávkové, divadelné a príbehové kráľovstvo, v ktorom sa udomácnili princezné, víly, či zvierací kamaráti. Hravé leto na Liptove je plné detských hrdinov a už čoskoro k nim pribudne aj Žabí princ, ktorý vyrastá pod rukami návštevníkov. Na nadrozmerné umelecké dielo počas celej tvorby od 24. júla do 6. augusta dohliada výtvarník a pedagóg Peter Hitzinger. Už túto nedeľu sa tak spolu pokúsia o zápis do Slovenských rekordov prostredníctvom najväčšieho počtu tvorcov rozprávkovej bytosti.

 „Rozprávkový symbol leta sa ešte stále vytvára a všetci návštevníci Tatralandie môžu byť jeho súčasťou až do 6. augusta, kedy sa Žabí princ o 17. hodine slávnostne korunuje za účasti komisára Slovenských rekordov. Konštrukcia rozprávkovej žabky vznikala postupne, jej drevené jadro bolo najprv obalené pletivom a postupne naň nanášali malí aj veľkí umelci papier, ktorým dotvárali žabie črty. Na záver sa 2x4x6 metrov dlhé dielo vyfarbí a zalakuje. Hľadali sme námet na rozprávkovú postavičku, ktorá je čarovná, môže žiť pod Tatrami a hlavne pri vode, v aquaparku. To, či zakliateho Žabieho princa nakoniec princezná pobozká, sa nechajme všetci prekvapiť… Čo je ale isté, je, že nie je všetko na prvý pohľad také zlé ako vyzerá. Zo škaredej a na pohľad nevábnej žaby sa stal v rozprávke krásny princ a to len kvôli vytrvalosti dievčiny, jej dobrému srdcu a schopnosti pomáhať. Tak tomu je i reálnom živote. Dobrota, vytrvalosť a láska dokážu mnohé zlé zmeniť,“ uviedla Zuzana Blaňárová z marketingu Tatralandie.

Leto v areáli Tatralandia je prevratné najmä v originálnych profesionálnych divadelných animáciách, ktoré vtiahnu návštevníka priamo do deja rozprávky. Posolstvo o magickom dni plnom dobrodružstva a zábavy šíria rozprávkové postavičky všetkým návštevníkom už od skorého rána. Počas celého dňa spoznajú tí najmenší rozprávkových kamarátov a spoločne so Snehulienkou a morskou vílou Ariel sa učia hymnu Tatralandie. Tí, ktorí majú radi zábavu sa môžu pridať  k Červenej čiapočke alebo k energickým včielkam Maji a Vilkovi. Do orientálnych tancov ich zasvätí Jasmína a zábavu vytvoria aj tancujúci piráti s papagájom Riom, či udatní rytieri. Aby nikto v rozprávkovej Tatralandii nezablúdil, klaun deťom pripomína, kde sa práve postavičky pohybujú a čo majú naplánované. V  Tatralandii je veselo aj počas obeda, či večere. Vtedy je čas na to, aby sa najmenší skamarátili s Ruženkou a Kocúrom. V rozprávkovom svete Tatralandie sa všetky detské sny menia na skutočnosť.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2017021