*TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. január 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) oficiálne prevzala od mesta Liberec 22. decembra 2017 športový a lyžiarsky areál Ještěd a zahájila tak jeho zimnú prevádzku. Symbolické prevzatie areálu spečatilo aj predanie historických lyží, ktoré z rúk primátora mesta Liberec Tibora Batthyányho prijal riaditeľ TMR pre Českú republiku Čeněk Jílek.

„Zimná sezóna v skiareáli Ještěd začala 15. decembra, zjazdovky sa nám darí udržiavať v dobrej kondícii a sme veľmi radi, že sa začalo lyžovať ešte pred Vianocami, čo v Liberci nie je pravidlom. Najväčší záujem o lyžovanie bol pred Silvestrom, väčšina návštevníkov je domácich – Čechov, ale evidujeme aj lyžiarov z Nemecka a Poľska. Na zjazdovkách je mix technického a prírodného snehu, na svahoch máme od 20-30 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Koncom januára pripravujeme slalomové preteky pod názvom ´Tvoje lyže majú známu tvár´, kde medzi sebou súťažia celebrity s návštevníkmi lyžiarskeho areálu Ještěd. 3. marca 2018 si na svoje prídu najmä deti a to v programe „Čerti na Ještědu“ so súťažami pre celú rodinu a zábavou na snehu,“ uzavrel Čeněk Jílek, riaditeľ TMR pre Českú republiku.

Lyžiarsky areál Ještěd má dlhoročnú športovú históriu a tradíciu mestského strediska s unikátnou spádovou oblasťou. Jeho celoročná prevádzka je zatraktívnená aj jedinečnou dostupnosťou v rámci severočeského regiónu. Samotný areál má 3 lanovky a 5 vlekov s prepravnou kapacitou 11 095 os./h., ktorých súčasťou je 20 ha zjazdoviek prevažne čierno-červených (ťažkých) nerovnomerne širokých zjazdoviek, ktoré sú poprepájané ľahšími modro-červenými traverzami. Lyžiarske stredisko má spolu 9,2 km lyžiarskych zjazdoviek a 7,7 km zasnežovaných tratí. Viac na www.skijested.cz

TMR prevzala Ještěd do nájmu na 10 rokov s opciou na ďalších 10 rokov. Spoločnosť plánuje počas 10 rokov preinvestovať v stredisku viac ako 600 miliónov CZK.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2018001