*TMR za rok 2016/17 s rastom výnosov 18,1%

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (28. február 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vykázala za finančný rok 2016/17 18,1% rast celkových výnosov v objeme 95,9 mil. EUR. 

Spoločnosť TMR, regionálny líder v prevádzkovaní horských stredísk a poskytovaní služieb turistického ruchu, dnes zverejnila ročné výsledky za finančný rok 2016/17 – obdobie od 1. novembra 2016 do 31. októbra 2017. Konsolidované výnosy TMR narástli 18,1% na 95,9 mil. EUR, pričom prevádzkový zisk EBITDA sa zlepšil o 25,5% na celkových 31,5 mil. EUR.

„Zima 2016/17 bola veľmi silná, s ideálnymi snehovými podmienkami väčšinu sezóny, končiac silnou Veľkou nocou a lyžovačkou v Tatrách aj počas apríla, čo sa odrazilo na náraste návštevnosti. Hotely TMR boli počas vrcholových termínov už tradične vyťažené na maximum. Pomohol nám aj bezkonkurenčný produkt Šikovná sezónka, ktorý využíva väčšina celosezónnych klientov. Highlightom vo Vysokých Tatrách bola ponuka Grandhotela Praha, ktorý prvé leto ponúkol svoj komfort pre klientov v nových renovovaných izbách a v Nízkych Tatrách sme obohatili ponuku o nový Hotel Pošta. V letnej sezóne sme verejnosti veľkolepo sprístupnili úplne vynovený poľský park Legendia s množstvom atrakcií, novou tematizáciou a brandom. Najväčším lákadlom bola nová unikátna horská dráha Lech coaster. K výsledkom prispeli aj naše produkty a služby šité na mieru klientov cez program Gopass. Preto chceme aj naďalej motivovať klientov, aby sa registrovali do tohto vernostného programu. Ku koncu finančného roka evidujeme až 665 tisíc registrovaných klientov, nárast o 44%, k čomu pomohla aj naša mobilná aplikácia Gopass. Elektronický nákup skipasov a vstupov do parkov cez e-shop Gopass pokračuje v rastúcom trende a v minulom roku prispel 24% k celkovým predajom v Tatrách, pričom sa medziročne zlepšil o 15%. Pozitívne hodnotíme spoluprácu so všetkými ubytovacími subjektmi, ktoré využívali našu službu skipasov ´na vankúš´ ako aj spoluprácu s regionálnymi Oblastnými organizáciami cestovného ruchu. Prevádzku našich stredísk a parkov sme pravidelne podporovali našimi už tradičnými eventami a atrakciami, ako populárny Ľadový dóm na Hrebienku. V našom segmente Realitné projekty sme vlani pozorovali výrazné oživenie. Predávali sme bungalovy Holiday Village Tatralandia, Chalets Jasná de Luxe na Otupnom a v novom Hoteli Pošta**** sme úplne vypredali apartmány určené na predaj. Tiež sme dokončili prvú fázu projektu Centrum Jasná s dvojpodlažnou budovou so zázemím služieb pre návštevníkov. Čo sa týka investícií do rozvoja, v minulom roku sme preinvestovali 65 mil. EUR. Z toho 44 mil. EUR smerovalo do projektov modernizácie našich poľských projektov – strediska Szczyrk a  Sliezskeho zábavného parku Legendia“, komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, CEO a predseda predstavenstva TMR.

Zaznamenali sme nárasty v počte osobo-dní v Horských strediskách (+7,8%) na 2,286 mil. najmä v zimnej sezóne. V zábavných parkoch sa počet návštevníkov zvýšil o 9,0% na 855 tis. Rastúca návštevnosť a vyššie výdavky na návštevníka v Horských strediskách (+3,3%) a v Zábavných parkoch (+9,6%) boli hlavnými faktormi dvojciferného percentuálneho rastu tržieb. Navyše dlhotrvajúci efekt z intenzívnych investičných projektov do rozvoja tatranských stredísk a hotelov z minulých období v celkovej výške 230 mil. EUR do konca roku 2016 sa odrazil na výsledkoch Skupiny aj v minulom roku a odôvodnil zvýšenie cien skipasov a vstupov, aj keď priemerná tržba zo skipasov zakúpených cez e-shop sa medziročne nezmenila. Okrem zvýšenia priemernej tržby na návštevníka sa TMR podarilo navýšiť výdavky návštevníkov aj v doplnkových službách ako Reštauračné zariadenia (+7,1%) a Športové služby a obchody (+11,3%), čím sa podiel výnosov týchto segmentov na celkových výnosov Skupiny opäť zvýšil. Na výsledkoch sa tiež prejavil predaj v rámci dokončených realitných projektov.

Počas roka TMR preinvestovalo 65,1 mil. EUR. TMR v uplynulom roku zameriavalo svoju investičnú pozornosť najmä na poľské lyžiarske stredisko Szczyrk a Sliezsky zábavný park Legendia, kde preinvestovali spolu vyše 44 mil. EUR. Na Slovensku investície smerovali najmä do realitných projektov a infraštruktúry.

REPORT PRESS – informačné služby na stránke, ktorá publikuje tlačové správy a informácie podobného charakteru, tiež oznamy a vyhlásenia bez redakčnej úpravy. Za obsah tlačového materiálu a jeho redakčnú úpravu a tiež štylistiku nesie zodpovednosť objednávateľ.

top: 2018004